Provádím:
opravy běžného nábytku
konzervování a restaurování starožitného nábytku
design a výrobu nábytku i dalších předmětů ze dřeva
umělecko-řemeslné zpracování dřeva, soustružení

Vše s ohledem na přirozenou krásu dřeva a kvalitu práce starých mistrů. Při restaurování jsou využívány původní technologie a materiály, ovšem některá řešení vyžadují užití nejmodernějších postupů a materiálů. Vše závisí na dohodě se zákazníkem. Spolupracuji s dalšími odborníky – restaurátory: kovář, čalouník, hodinář, atd.


Restaurováním nábytku a vůbec všeho dřevěného se zabývám od roku 2005. Toho roku jsem absolvoval na Vyšší odborné škole uměleckých řemesel v Brně obor Konzervování a restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby. Fotografie absolventské práce jsou k vidění v sekci Galerie.

Po ukončení studia jsem navázal spolupráci s Muzeem Vysočiny v Jihlavě , pro které restauruji dodnes. Postupně šlo o restaurátorské práce na souboru nábytku do stálé expozice, nazvané Od renesance po průmyslovou revoluci, dále několik kusů nábytku do expozice na hradě Roštejn a také na Dolnorakouskou zemskou výstavu 09 v Telči. Další významnou institucí, pro kterou restauruji je Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově . Podrobnější inormace o těchto projektech naleznete v oddělení – Reference. Další zakázky byly realizovány pro soukromý sektor. Mimo jiné také pro starožitníka na několikaměsíční stáži v Norsku. Za těch několik let existence mojí živnosti, se zatím nikdo neozval s jakýmkoli problémem ohledně provedené práce. To mě osobně těší, protože si za kvalitou své práce stojím.

Dřevo jako materiál mě naprosto učarovalo a proto jsem začal s vlastní výrobou nejen nábytku, ale i dalších předmětů ze dřeva, jako jsou šperky, módní doplňky, svícny, apod. Více v odděleni Design.


Luděk Hovorka, Bedřichov 33, 395 01 Pacov

776 068 249
ludek.hovorka@centrum.cz
IČ: 73564079
Přejít na hlavní stránku
Reference
Úvod
Galerie
Design & Shop